08:57

Najciekawsze trendy na rok 2017

 Jak co roku, gdy na zwenątrz wciąż szaro, zimno, ciemno igeneralnie ŹLE, brakuje nam słońca, często motywacji i tęsknym wzrokiem spoglądamy w kolejne kartki kalendarza, marząc, planując i przewidując co założymy na siebie gdy tylko ciepłe słńce zagości na nieboskłonie na nieco dłużej. 

Wpadła mi w dłonie wypowiedź Melissy Moylan z firmy Fashion Snoops. Niczym Wieszczka przepowiedziała jakie będa najciekawsze trendy na 2017 rok! 

W poprzednim poście opisywałam kolor roku 2017 PANTONE, jednak GREENERY to nie jedyny kolor który będzie łechtał nasze źrenice na wystawowych półkach. Lato 2017 zapowiada się bardzo kolorowo, ale smacznie stonowanie i przedewszystkim naturalnie!

Oto zestawienia najbardziej porządanych odcieni w nadchodzącym sezonie ciepła.


Rozbitkowie, dzieci morza i spłukane kolory wybrzeża, czyli Raw Coast 

Natura odegra znaczącą rolę w przyszłym sezonie, płócienne materiały, kolor indigo i wytarte powierzchnie, Niczym rozbitek ze statku z kokosami.

Kolory: głównie wszelkie odcienie, wszelcy kuzynowie, wujkowie i teściowie niebieskiego. Czyli od granatu, przez fiolet, błękit, morską miętę, przez oliwkę, zieleń, także GREENERY, po ciepłe brązy, beże, odcienie lnu, konopii. 
Faktury i materiały: Coś co wydaje się sprane i schodzone, a taże wyblakłe na słońcu. Faktury siatki rybackiej, grube przeszycia, sznury, wiązania, luźnie opadające materiały, marynarskie pasy, połączenia niebieskiego ze złotem

Romantyczny, słodki i tajemniczy jak krówka w wacie cukrowej - Great Expectations

Opruszmy świat pudrem, kwieciem pomalujmy co mamy, różowe niech będą meble, różowe niech będą ściany
Kolory: Wszelkie odcienie różu, róż budrowy, brudny róż, Iced pink, róż kwiatowy, dzwonkowy, odcienie wschodu słońca

Faktury i materiały: I tu o dziwo różowy wchodzi nam na ściany. Jeżeli nigdy nie sądziliście, ze możecie wytapetować swój pokój w różowe kwiaty - to jest właścnie moment na ponowne przemyślenie tego pomysłu. Skryte balleriny mogą taplać się w organzie i bezkarnie miziać się różowym futerkiem, by następnie wcisnąć się w sznurowany gorset. 


Boho wiecznie żywe 

Na głowie kwietny ma wianek, w ręku zielony badylek, a przed nią bierzy baranek, a nad nią lata motylek.


W dalszym ciągu triumf wiedzie niedbały warkocz i haftowana bluzka dziewczyny z sąsiedztwa. Trend boho czuje się na swiecie bardzo dobrze, a to dobrze, bo my również czujemy się w nim dobrze. Naturalnie i dziewczęco. A  przecież o to powinno chodzić!
W sezonie 2017 nie bójmy się wzbogacić naszych szaf o skórzane ciężkie buty, paski, lub większe torebki. Apaszki wiązane wokół szyi lub na głowie, duże bransolety. Zawieje trochę westernem:)La isla Bonita! Czyli Trend na Kubańczyka 

Kuba, wyspa jak wulkan gorąca, palm wachlarze rozkłada do słońca, Słońce się do niej uśmiecha, wiatr melodie wygrywa na pnączach, hen na morze rybakom śle oceanu gładką toń, ptaków śpiew, kwiatów woń.Wygląda na to, że rok 2017 skompany będzie w wodzie, słońcu i piasku. Rozkwitająca na nowo miłosć do Ameryki Środkowej i południowej płynnie łączy się z trendem Raw Coast dając piękny ciepły wyspiarski krajobraz.

Kolory: Niebieski - morski, ciepłe odcienie czerwonego, żółtego, pomarańczowego i morelowego
Faktury i materiały: PALMY! Printy z palmami i liśćmi tropikalnymi to coś co osobiście kocham na zabój. Do tego placionki, naturalna juta, słomka, parciane dodatki, koronka naturalna, falbany, zwiewne sukienki i SALSA!


PODSUMOWUJĄC


Trendy w 2017 roku tańczą w zwiewnej sukni koloru moreli, dzwonią piórkami i dzwoneczkami we włosach Boho - dziewczyny, wokół ciepłego ognia na Kubańskim wybrzeżu. W oddali majaczą uśpione łodzie rybackie, których wypłowiałe sieci leniwie kołyszą się w turkusowych falach oceanu. 
Z małego, wybijającego się niczym kropla krwi na śniegu, czerwonego okienka w żółtej ścianie budynku zamyślona Kubanka puszcza kłęby dymu z cygara i pochylona plecie kolejny kapelusz. Roześmiana dama zaciekawiona przystaje przy starej Kubance i zamiatając ulicę swoją długą tiulową sukienką, cicho nuci pod nosem... la Isla BONITA!

Czy ktoś z was był  kiedyś na Kubie? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Arty i Krafty , Blogger